• Klasyczny przepis na naleśniki
    Inne

    Ciasto na naleśniki

    Ciasto na naleśniki to podstawowy przepis na to danie, tak abyście mogli później przygotować je zarówno w wersji słodkiej, albo wytrawnej. Ciasto naleśnikowe jest jednym bardzo uniwersalne –…

Ciasto na naleśniki

Czy ciasto naleśnikowe jest trudne do wykonania? Otóż nie! W internecie można znaleźć nie jeden przepis na naleśniki. Jednak aby zrobić dobre naleśniki ciasto musi troszkę odpocząć. Jak zrobić ciasto na naleśniki ? Akurat jest ono tak specyficzne, że choćby kilka osób robiło je z tego samego przepisu to i tak każdemu wyjdą inne w smaku i konsystencji.

Jeśli jednak się do tego przyłożymy i zrobimy wszystko jak należy to naleśniki ciasto będą miały lekko gęste o konsystencji śmietany.

Ciasto na naleśniki przepis

Takie ciasto na naleśniki rozprowadza się łatwo na patelni i nie trzeba wyrzucać pierwszego naleśnika. W dodatku bardzo ważne jest aby do ciasta na naleśniki dodać jakiś tłuszcz, olej lub najlepiej roztopione masło. Nie będzie wtedy konieczności dolewania tłuszczu na patelnię co spowoduje, że naleśniki nie będę mocno tłuste. Niektórzy dodają też troszkę proszku do pieczenia lub sodę.

Podstawowe składniki do ciasta naleśnikowego to mleko, mąka i jajka. Opcjonalnie można dodać tłuszcz i cukier wanilinowy, ewentualnie sól jeśli naleśniki mają być wytrwane. Ilość jajek też zależy od indywidualnych preferencji. Są osoby, które dadzą jedno jajko, a są też takie, które przygotowuje naleśniki z czterech jajek.

Ciasto naleśniki jak zrobić?

Ważne jest aby po wymieszaniu składników ciasto trochę odpoczęło, około 30 minut. Jeśli w ten sposób przygotujemy ciasto naleśniki będą pulchniejsze. W zależności od preferencji naleśniki można przygotować zarówno na słodko z dodatkami jak i podać naleśniki wytrawnie z warzywami. Sposobów jest bardzo dużo, wszystko zależy od preferencji smakowych.