• Smażony kalafior
    Różności

    Smażony kalafior

    Smażony kalafior można przygotować na różne sposoby. Kalafior to nie tylko, taki gotowany w wodzie, podany z masłem i bułką tartą. Z tego przepisu dowiecie się jak przygotować…

Smażony kalafior

Choć wielu z nas kalafior może kojarzyć się wyłącznie z zupą to istnieje bardzo wiele innych ciekawych pomysłów na jego spożycie. Możemy na przykład zrobić z niego pyszne kotlety. Kotlety z kalafiora będzie to świetna alternatywna wersja kotletów wege takich jak kotlety ziemniaczane czy kotlety z jajek. Kalafior jest bogaty w wiele witamin takich jak te  z grupy B oraz niewielką ilość beta-karotenu, a także błonnik pokarmowy, potas, wapń, magnez, żelazo, cynk, miedź, jod i fluor. Zaleca się spożywanie go w codziennej diecie w celu dostarczenia organizmowi odżwyczych witamin i minerałów.

Kalafior smażony przepisy

Kalafior smażony to jest pojedyncze różyczki kalafiora obtoczne  w jajku, przyprawach i bułce może stanowić osobny posiłek. Jeżeli szukasz jakiejś szybkiej przekąski na impreze to smażony kalafior z sosami będzie idealnym pomysłem. Panierowany kalafior może być zamiennikiem surówek obiadowych. Jeżeli chcesz przygotować smażony kalafior panierka może być zrobiona według Twojego własnego pomysłu.

Niestety pomimo wielu właściwości zdrowotnych, dużych możliwości uprawnych i niskiej ceny  kalafior wciąż jest bardzo mało znany w kuchni polskiej.  Warto wprowadzić go do naszej diety na stałe w różnej postaci.