Latem kawa i herbata zazwyczaj nie cieszą się zbytnią popularnością. Upał i wciąż przygrzewające słońce sprawiają, że marzymy wręcz o czymś zimnym do picia.

To prawda, możemy udać się do sklepu i kupić zimny napój, ale wiedzmy, że nie zadbamy w ten sposób właściwie o nasze zdrowie.

Coraz bardziej popularne staje się przyrządzanie napojów w domu. Są one nie tylko smaczne, ale również zdrowe, i co dla wielu szczególnie ważne, mało kaloryczne.

Jednym z najprostszych napojów jest lemoniada. Do jej przygotowania wystarczy jedynie woda, cukier i cytryny limonki.

Zimne napoje na lato

Często też, jeśli dysponujemy mikserem, możemy przygotować orzeźwiający koktajl. Wykorzystajmy: maślankę lub mleko, cukier i wybrane owoce sezonowe. Szczególnie dobrze sprawdzają się jagody i truskawki.

Równie ciekawym, aczkolwiek mniej popularnym, napojem jest smoothie. W jego skład wchodzą również zmiksowane owoce, ale całość ma gęstą i kremową konsystencję. Do przygotowania smoothie używa się zazwyczaj mieszanki kilku różnych rodzajów owoców. To, co chcemy przygotować, zależy od dostępności owoców i naszego gustu. Do zrobienia smoothie nie używamy zwykle nabiału, a owoce miksowane są z lodem. Osoby, które chcą nieco poeksperymentować mogą pokusić się o zrobienie smoothie z warzyw – np. szpinaku.

Wielbiciele lodów mogą natomiast przygotować shake. Do napoju – koktajlu lub smoothie, dodaje się po prostu kilka gałek wybranych lodów. Lody dodaje się również do jednego z najpopularniejszych napojów letnich – kawy mrożonej. Często amatorzy kawy, nie chcąc pić podczas upału gorącego napoju, decydują się właśnie na kawę mrożoną. Przepisów i sposobów jej przygotowania jest bez liku i każdy bez problemu może znaleźć coś dla siebie.

Zimne napoje na lato

Jeśli posiadamy w domu sokowirówkę lub wyciskacz, poświęćmy chwilkę i przygotujmy sok ze świeżych owoców.

Napoje przygotowane w domu nie tylko ugaszą pragnienie, ale także dostarczą nam wielu witamin i substancji odżywczych. Zanim więc sięgniemy po butelkowane napoje gazowane lub kupne soki, rozważmy propozycję czegoś smaczniejszego i niewątpliwie zdrowszego.