Zima - pamiętaj o suplementach diety
Zdrowie

Zima – pamiętaj o suplementach diety

Zima bardzo często niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Mróz, śnieg, deszcz, mała ilość słońca będzie powodowała u nas zmęczenie i pogorszenie się nastroju. Poza tym zmienna pogoda zmniejsza naszą odporność przez co częściej narażeni jesteśmy na różne infekcje.

Podczas tego okresu nasz organizm cierpi na niedobory wielu potrzebnych witamin, mikroelementów i makroelementów. W tym czasie powinniśmy dostarczyć mu brakujących składników, których brakuje w naszej diecie np. żelaza, wapnia, witaminy B, witaminy K.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie suplementów diety, ale zacznijmy najpierw od tego – czym są suplementy diety.

Czym są suplementy diety

Suplementy diety to dodatek w postaci płynów, tabletek, uzupełniający naszą codzienną dietą. Suplementy dostarczają w formie skoncentrowanej brakujące witaminy, makro- i mikroelementy, których brakuje w naszej codziennej diecie. Należy pamiętać, że suplementy nie zastąpią prawidłowej diety, tylko uzupełnią jej niedobory.

Najczęściej kupimy je w aptece, warto jednak wiedzieć, że to nie są leki i nie są traktowane w ten sposób.

Jakie suplementy diety wybrać

W sklepach i aptekach znajdziemy całą gamę suplementów. Podzielone są one na odpowiednią grupę wiekową ze względu na odpowiednią zawartość właściwych składników. Dla dorosłych, dla młodzieży, dla dzieci, suplementy diety będą się różniły.

W zależności od tego co nam dolega, jaką mamy dietę, możemy wybrać suplementy diety zawierający tylko ten brakujący element, jeśli tego nie wiemy… to warto zapytać farmaceutę, albo kupić ten najbardziej uniwersalny suplement, który dostarczy nam tych najczęściej brakujących składników.

 

Jeśli więc poczuliście spadek formy spowodowany zimowym okresem, biegnijcie do sklepu po suplementy diety.

Ale… wszystko z umiarem i stosujcie się do zaleceń farmaceuty lub dawkowania zapisanego na opakowaniu.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo
11 stycznia 2017 12:33

Niestety w uniwersalnych suplementach poszczególne witaminy i minerały często zwyczajnie się znoszą, bo nie powinny być przyjmowane razem.

Anonim 2
11 stycznia 2017 12:40
Odpowiedz do ...  Anonimowo

A są jakieś uniwersalne, które warto brać?