Zdrowa alternatywa dla małej czarnej
Poradniki

Zdrowa alternatywa dla małej czarnej

Początek dnia bez pobudzającej kawy? Wielu z nas takiej sytuacji nie jest w stanie sobie wyobrazić. Cóż jednak począć mają ci, którzy szukają zdrowszej alternatywy dla porannej małej czarnej?

Czym zastąpić kawę?

Zielona herbata, ceniona jako środek wspierający walkę z toksynami i zbędnymi kilogramami, jest jedną z najpopularniejszych alternatyw dla kawy. O naszą uwagę konkurują z nią jednak i inne herbaty. Yerba Mate oraz indyjska herbata masala chai to kolejne pobudzające napoje, od których można zacząć dzień.

A może zimny napój?

Nie tylko herbata może nam zastąpić kawę. W okresie letnim dzień można przecież powitać szklanką zimnego napoju pobudzającego. W tym gronie wielką popularnością cieszy się woda z cytryną – mieszanka, która pobudza i oczyszcza organizm z toksyn jednocześnie. Pobudzającymi właściwościami może nas też zaskoczyć sok z jabłka, cytryny i imbiru. A co z miłośnikami smoothie? Dla nich ciekawą alternatywą dla kawy może się okazać smoothie z zielonej herbaty, sproszkowanej guarany oraz czerwonego grejpfruta.

Zdrowych, pobudzających napojów, jest wiele. Każdy z nich może stać się zdrową alternatywą dla porannej kawy. Warto o nich pamiętać, szczególnie w chwili, gdy ze względów zdrowotnych musimy z małej czarnej zrezygnować.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze