• Kurczak a'la KFC
    Mięsa,  Szybkie dania

    Kurczak KFC

    Kurczak KFC to panierowane filety z kurczaka, w ostrej marynacie, smażone na głębokim tłuszczu to domowa wersja tego popularnego dnia z sieciówki. Przygotowanie ich jest dość szybkie. Możemy…

Kurczak KFC

Oryginalny przepis na panierkę KFC jest ściśle chroniony. Jednak wielokrotnie różne osoby ogłaszały, że odkryły tajemnicze składniki. Z pewnością nigdy nie poznamy prawdy, ale pojawiło się mnóstwo przepisów, które umożliwiają stworzenie panierki o identycznym, a czasami nawet lepszym smaku niż ta z popularnego fast foodu.

Chrupiąca panierka do kurczaka to podstawa, aby danie dobrze smakowało. Nie wystarczy obtoczyć mięso w bułce tartej. Najlepiej użyć do przygotowania płatki kukurydziane, mąkę oraz sporo aromatycznych przypraw. Wtedy kurczak będzie smakował jak oryginalne pałki z KFC. Obtoczone panierką kawałki mięsa należy smażyć w głębokim i gorącym oleju. Kurczak w panierce z płatków kukurydzianych powinien smakować nawet tym, którzy nie przepadają za jedzeniem z fast foodów.

Panierka KFC

Przede wszystkim mięso używane do przygotowania dań jest najwyższej jakości, a oprócz tego przepis na kurczaka z KFC zawiera mnóstwo ciekawych przypraw. Są wśród nich biały pieprz, który podobno jest jednym z najważniejszych składników panierki KFC. Oprócz niego sieć fast foodów używa bazylii, tymianku, gorczycy i soli selerowej. Te wszystkie aromaty połączone ze sobą nadają kurczakowi niepowtarzalny smak.