Sos czosnkowy w 3 minuty

Sos czosnkowy znany również jako dip czosnkowy to taki, który wykorzystuje czosnek jako główny składnik. Ilość dodanego czosnku decyduje o sile smaku sosu czosnkowego; często jest to naprawdę mocny sos czosnkowy. Zwykle czosnek jest mielony lub miażdżony. Można w tym celu użyć specjalnej wyciskarki do czosnku. Zwykły przepis na sos czosnkowy składa się z czosnku i innego składnika, który działa jak emulgator, takiego jak np. olej, masło lub majonez, aby utrzymać czosnek w zawieszeniu.

Do przygotowania sosu można użyć różnych dodatkowych składników takich jak np. śmietana, jogurt naturalny, jogurt typu greckiego. Niektórzy dodają do takiego sosu odrobinę koperku lub szczypiorku.

Przepis na sos czosnkowy w 3 minuty

Można go użyć jako sos czosnkowy do pizzy, ale równie dobrze nada się jako dip do ryb, kurczaka, frytek, czy też warzyw. Dip czosnkowy jest łatwy w przygotowaniu. Sos czosnkowy w 3 minuty to wystarczający czas na przygotowanie tego dipu. Ponadto dip czosnkowy to idealny sposób dla miłośników czosnku, mogą się cieszyć wyrazistym smakiem czosnku dodając go do ulubionych potraw lub przekąsek.

Sos czosnkowy nie dość, że jest smaczny, ale ma także właściwości zdrowotne. Czosnek działa bowiem bakteriobójczo i walczy z wirusami.