Sobotni kurczak z frytkami i surówką
Mięsa

Sobotni kurczak z frytkami i surówką

W tym wpisie chciałbym pokazać Wam pomysł na sobotni obiad. Ze względu na to, że kurczak wymaga ok. 1,5-2 godzin pieczenia nie należy to danie do najszybszych.

Ale za to jest bardzo pyszne.

Kurczak z frytkami i surówką – przepis

Ćwiartki z kurczaka polewamy odrobiną oliwy, ewentualnie olejem i posypujemy ulubionymi przyprawami. Możemy także skorzystać z gotowych przypraw do kurczaka, ale ja zazwyczaj dodaje odrobinę swoich twórczości. Tym razem kurczaka robiła Madzia… więc był on świetnie przyprawiony twórczością Madzi :)

Kurczak z frytkami i surówką – dodatki

Doskonałym dodatkiem do pieczonego udka kurczaka są frytki, możemy skorzystać z gotowych frytek albo zrobić takie domowe frytki. Nie musimy ich smażyć na oleju, możemy wykorzystać do tego piekarnik w którym pieczemy kurczaka, wkładający frytki na półgodziny przed końcem pieczenia.

Zdrowa surówka:

Surówka była z kapusty pekińskiej, pomidora, ogórka zielonego, kukurydzy, papryki. Wszystkie składniki były połączone sosem czosnkowo – paprykowym na bazie jogurtu naturalnego z jedną łyżką majonezu :) Do sosu czosnkowego dodałem łyżeczkę pieprzu cayene aby nadać ostrości.

 

Całość wyszła przepysznie :)

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.