Piwo Perlenbacher
Różności

Przewodnik po piwach – Piwo Perlenbacher

Mając ochotę na odrobinę odmiany i popróbowanie smaków udało mi się dostać w sklepie niemieckie piwo. Akurat trafiłem na niemiecki tydzień w jednym z supermarketów i postanowiłem sprawdzić czy piwo w Polsce i Niemczech smakuje tak samo.

Tym razem miałem przyjemność spróbować piwo Perlenbacher.

Nie posiada typowego kapsla, który można otworzyć jedynie przy pomocy otwieracza, tutaj wystarczy odkręcić tylko kapsel. Jest to dość typowe dla zagranicznych piw, podobnie zresztą jak zawartość alkoholu w tym piwie. Piwo ma tylko 4,9% alkoholu. Co nie jest niczym nadzwyczajnym w Niemczech, bowiem w tym kraju większość piw jest dużo słabsza aniżeli w Polsce.

Piwo Perlenbacher

Piwo ma jasno złotą barwę i mogło by się wydawać, że zostało czymś rozcieńczone, nic bardzo mylnego jest wyśmienite w smaku. Zostało zupełnie pozbawione goryczki, którą możemy spotkać w wielu piwach, więc nie przypadnie ono do gustu osobą które lubią smak goryczki.
Trzeba zwrócić także uwagę, że piwo to bardzo się pieni podczas nalewania, więc trzeba uważać, aby piana nie wydostała się poza kufel.

 

Powyższa recenzja jest jedynie moja prywatna opinią.
Pamiętajcie, że piwo jest tylko dla osób pełnoletnich.

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SCORP1ON
7 maja 2012 23:19

„Zostało zupełnie pozbawione goryczki,” Czy ty w ogóle piłeś to piwo? Albo co piłeś przed nim, że nie wyczułeś jego wyrazistej goryczki? :-)

Rafał
23 maja 2012 15:59

Panowie to piwo zawiera w składzie CHMIEL a sprawdzcie skład Polskich piw a sie przekonacie ze chyba oprocz Żywca i Heinekena to żadne nie posiada. Mówie oczywiscie o tych popularnych markach gdyż te niezależne browary mają chmiel w składzie cała reszta żółć bydlęcą !!!

Nie kupujcie piwa jeżeli w składzie nie wymieniony jest chmiel !

Gosc
24 maja 2012 16:07

Tylko dla większości znaczenie ma cena. A zapewne te piwa w składzie których jest chmiel jest dużo wyższa niż tych bez niego. Więc coś za coś.