Piwo Desperados - ciekawy smak
Różności

Przewodnik po piwach – Piwo Desperados

Kolejny wpis do mojego Przewodnika po piwach. Tym razem, nie będzie to typowe piwo, a można powiedzieć piwo smakowe. Nie jestem zwolennikiem tego typu trunków, ale skusiła mnie do jego zakupu i spróbowania jedna z promocji w sklepach.

Piwo Desperados jest piwem smakowym. Zawiera w sobie aromat tequili.

Zaczynając od wyglądu to prezentuje się bardzo ciekawie, przeźroczysta butelka, bez zbędnych etykiet pozwala nacieszyć nasze oczy wyglądem złotego trunku. Piwo przynajmniej mi kojarzy się w barami z „dzikiego zachodu” znanymi nam z westernów.

Jeśli chodzi o estetykę to jest bardzo na plus, jedynym mankamentem jest brak otwarcia kapsla, po prostu odkręcając go, ale z drugiej strony może straciłoby na uroku.

Piwo Desperados - ciekawy smak

Jeśli chodzi o sam smak, bo przecież wrażenia estetyczne są bardzo ważne, jednak kupuje je przecież dla smaku. To w tym punkcie prezentuje się też bardzo dobrze. Ma fajny orzeźwiający smak, można wyczuć w nim posmak tequili oraz cytryny. Co ważniejsze w ogóle nie wyczuwalny jest smak alkoholu, można by się nad tym zastanawiać.

Zawartość alkoholu – 6%

Moim zdaniem piwo świetnie nadaje się na letni dni i zawsze wtedy kiedy mamy ochotę na chwilę relaksu i ochotę na nowy smak.

Nasunęło by się pytanie- czy facetowi wypada pić takie piwo, czy jest ono skierowane tylko do pań. Moim zdaniem nie ma nic złego i nie widzę nic nadzwyczajnego w momencie kiedy to facet skusi się na tego typu trunek.

Niestety cena piwa w większości sklepów jest moim zdaniem zbyt wysoka – ok. 4 zł, jednak czasem można trafić na fajne promocje. Właśnie dzięki promocji w Biedronce miałem okazje go spróbować. Cena która było to ok. 3 PLN, czyli taka jak za dobre zwykłe piwo.

 

Powyższa recenzja jest jedynie moja prywatna opinią.
Pamiętajcie, że piwo jest tylko dla osób pełnoletnich.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Loen
14 maja 2017 20:11