W tym poradniku chciałbym Wam pokazać w jaki sposób możemy w domu uwarzyć własne piwo. Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że warzenie piwa jest legalne. Osoba wytwarzająca piwo w domu zwolniona jest od posiadania zezwoleń oraz opłaty akcyzowej w przeciwieństwie do piwa produkowanego komercyjne.

Jednak ustawodawca zastrzega, że wyprodukowane w domu piwo może być wykorzystane wyłącznie na własny użytek i nieprzeznaczone do sprzedaży lub innego wprowadzenia na rynek.

W poradniku pokażę Wam jaki sprzęt do produkcji piwa będzie nam potrzebny, jakie składniki należy kupić oraz w końcu w jaki sposób zrobić swoje pierwsze domowe piwo.

 

Przewodnik:

  1. Sprzęt do produkcji piwa
  2. Składniki do produkcji piwa
  3. Nastawianie brzeczki

Cena domowego piwa, w zależności od rodzaju wybranych składników waha się w granicach 1,2-2 PLN. Moim zdaniem to niewiele jeśli dzięki temu możemy przygotować ulubione piwo, gdzie cena w sklepach sięga 7-9 PLN. Niestety jednak musimy pamiętać o tym, że przy pierwszym domowym piwie koszty nam wzrastają, bowiem musimy zakupić zestaw umożliwiający nam jego wyprodukowanie.