Piwo Czekoladowe
Napoje

Piwo Czekoladowe – warto spróbować

Przeglądając sklepowe półki przez przypadek w oczy rzuciła mi się butelka z napisem „Lubuskie piwo Czekoladowe”, mając ochotę na spróbowanie czegoś nowego postanowiłem sprawdzić jak smakuje piwo czekoladowe.

Butelka jest koloru ciemnego, na pierwszy rzut oka nie zachęca do zakupu, a w środku piwo koloru ciemnego. Po otworzeniu butelki wydobył się z niej czekoladowo- kakaowy aromat.

Piwo, jak na piwo czekoladowe przystało po nalaniu do szklaneczki ma kolor ciemny i przypomina colę, albo kakao. Niestety pianka też długo nie zostanie, już po chwili jej nie było.

W smaku jest bardzo słodkie i smakuje, jak słodkie kakao, takie które rozpuszcza się dzieciom w mleku. W tym piwie czekoladowym ja nie czułem ani trochę smaku piwa, raczej był to słodki napój.

Zawartość alkoholu to: 4,2%, natomiast cena już dość wysoka, bo 500ml kosztuje ponad 4 PLN.

Piwo Czekoladowe Lubuskie, może być ciekawą propozycją dla osób lubiących słodkie napoje, mi raczej nie przypadło do gustu.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Magda
19 października 2012 16:28

Ja piłam to piwo jakiś czas temu, dla mnie smakowało jak słodki napój z nutką mydlin. Za to piwo jagodowe tego samego producenta smakuje jak czyste mydliny.
Jeżeli ktoś ma ochotę na piwo czekoladowe, to proponuję Mangusa. To było pierwsze piwo czekoladowe jakiego spróbowałam, i chociaż byłam bardzo sceptycznie nastawiona (nie lubię wynalazków typu Karmi), bardzo mi zasmakowało. Naprawdę dobre piwo, z nutą gorzkiej czekolady.

Magda
19 października 2012 16:30
Odpowiedz do ...  Magda

Oczywiście musiałam kopnąć się w nazwie, to piwo nazywa się Magnus, nie Mangus, tak to jest, jak się szybko pisze.

XMC.pl
25 kwietnia 2022 10:06

Krytykuj przyjaciela w cztery oczy, a chwal zawsze przy swiadkach i podwladnych. Leonardo da Vinci & Tm.