Piwo Czekoladowe
Napoje

Piwo Czekoladowe – warto spróbować

Przeglądając sklepowe półki przez przypadek w oczy rzuciła mi się butelka z napisem „Lubuskie piwo Czekoladowe”, mając ochotę na spróbowanie czegoś nowego postanowiłem sprawdzić jak smakuje piwo czekoladowe.

Butelka jest koloru ciemnego, na pierwszy rzut oka nie zachęca do zakupu, a w środku piwo koloru ciemnego. Po otworzeniu butelki wydobył się z niej czekoladowo- kakaowy aromat.

Piwo, jak na piwo czekoladowe przystało po nalaniu do szklaneczki ma kolor ciemny i przypomina colę, albo kakao. Niestety pianka też długo nie zostanie, już po chwili jej nie było.

W smaku jest bardzo słodkie i smakuje, jak słodkie kakao, takie które rozpuszcza się dzieciom w mleku. W tym piwie czekoladowym ja nie czułem ani trochę smaku piwa, raczej był to słodki napój.

Zawartość alkoholu to: 4,2%, natomiast cena już dość wysoka, bo 500ml kosztuje ponad 4 PLN.

Piwo Czekoladowe Lubuskie, może być ciekawą propozycją dla osób lubiących słodkie napoje, mi raczej nie przypadło do gustu.

2 komentarze

  • Magda

    Ja piłam to piwo jakiś czas temu, dla mnie smakowało jak słodki napój z nutką mydlin. Za to piwo jagodowe tego samego producenta smakuje jak czyste mydliny.
    Jeżeli ktoś ma ochotę na piwo czekoladowe, to proponuję Mangusa. To było pierwsze piwo czekoladowe jakiego spróbowałam, i chociaż byłam bardzo sceptycznie nastawiona (nie lubię wynalazków typu Karmi), bardzo mi zasmakowało. Naprawdę dobre piwo, z nutą gorzkiej czekolady.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.