Oliwa z oliwek zdecydowanie jest produktem, który wielu osobom kojarzy się ze słoneczną Grecją. Oprócz tego, że należy ona do grupy olejów pochodzenia roślinnego, posiada charakterystyczny zapach oraz smak, to oliwa z oliwek, jest powszechnie wykorzystywana w gastronomii oraz w kosmetyce.

Czy picie oliwy z oliwek może wpłynąć na jakość naszego zdrowia?

W czym może nam pomóc picie oliwy z oliwek i jakie jej właściwości, mogą się przyczynić do poprawy jakości naszego zdrowia? Istotnym dla funkcji naszego organizmu składnikiem oliwy z oliwek jest kwas oleinowy. Pełni on ważną rolę w profilaktyce miażdżycy, chroni nasze serce, pomaga osobom cierpiącym z powodu cukrzycy oraz reguluje ciśnienie tętnicze krwi.

Oliwa z oliwek na czczo. Grecka królowa zdrowych nawyków. 

Osoby stosujące dietę śródziemnomorską wiedzą doskonale o tym, że codzienne picie oliwy z oliwek może być dla nas zbawienne. Zaleca się jej picie na czczo, zaraz po przebudzeniu w celu pełnego wykorzystania zdrowotnego potencjału oliwy z oliwek oraz dostarczenia naszemu organizmowi, niezbędnej ilości kwasów tłuszczowych. 

Ta niezbyt duża porcja oliwy z oliwek, może zostać przez nas bez trudu wykorzystana w ciągu całego,  aktywnie spędzonego przez nas dnia. Efekty mogą przewyższyć nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ oliwa z oliwek poprawia kondycję skóry, wspiera funkcjonowanie mózgu oraz opóźnia skutki jego starzenia się, poprawia stan stawów i kości, działa przeciwzapalnie, poprawia kondycję jelit, a także obniża poziom cukru we krwi.  

Ile oliwy z oliwek powinno się pić dziennie?

Zdrowy nawyk regularnego picia oliwy z oliwek, warto jest zbudować rozpoczynając od 1 stołowej łyżki oliwy z oliwek, zmieszanej z przegotowaną i chłodną wodą. W ten sposób oliwa łatwiej nam przejdzie przez gardło, a rozcieńczając ją z wodą i dolewając łyżkę do porannej kawy lub ciepłej herbaty, nie zniechęcimy się zbyt szybko do jej częstego stosowania jako stałego elementu naszej regularnej diety. 

W naszym sklepie dostępna jest oliwa najlepszej jakości, taka jak Miterra Extra Virgin o świeżym i orzeźwiającym smaku greckich oliwek, posiadająca wysokie właściwości prozdrowotne oraz działająca przeciwulteniająco. W Grecji, odmiana Koroneiki uznawana jest za królową oliw, a jej ojczyzną jest piękna wyspa Kreta. 

Na co powinniśmy uważać pijąc oliwę z oliwek?

Oczywiście nie istnieje żaden nakaz mówiący o tym, że oliwa z oliwek może być dla nas zdrowa jedynie wówczas, gdy ją pijemy. Zapewne i państwo, wykorzystujecie ją często do przygotowywania pysznych posiłków czy używacie jako odżywki mającej wspomóc kosmetycznie waszą opaloną słońcem skórę czy przesuszone przez wiatr włosy. 

Jeśli przeszkadza nam konsystencja oliwy z oliwek, równie dobrze możemy zastąpić ją oliwkami kupowanymi w sklepie. Stosując oliwę z oliwek należy pamiętać o tym, że posiada ona wysoką kaloryczność, dlatego lepiej jest stosować ją z umiarem. Jej zbyt częstego picia nie zaleca się również osobom cierpiącym z powodu chorób zakaźnych jelit, chorym na zapalenie pęcherzyka żółciowego oraz choroby trzustki.

Oliwa z oliwek - ile można pić jej dziennie?
Oliwa z oliwek – ile można pić jej dziennie?
Źródło: https://greecefood.pl/3-oliwa-z-oliwek
Materiał partnera.