Nietypowe sposoby wykorzystania soli
Poradniki

Nietypowe sposoby wykorzystania soli

Sól zazwyczaj kojarzy nam się z czymś, co jest bardzo niezdrowe i powoduje nadciśnienie, a czego jednak używamy cały czas, aby poprawić smak potraw. Jednak warto wiedzieć, że ten biały słony proszek służy nie tylko i wyłącznie do poprawiania smaku potraw i rujnowania naszego zdrowia.

Traktujemy bowiem sól w kuchni jako w zasadzie przyprawę, a możemy ją wykorzystać na wiele przeróżnych sposobów- w wielu przypadkach użycie soli naprawę upraszcza całą sprawę. Jakie to są sytuacje?

Ostrzenie noży

Każdy z nas miał pewnie kiedyś ten problem. Nóż nagle zrobił się tak tępy, że już nawet chleba nie dało się nim pokroić. Generalnie wtedy mamy dwa wyjścia z sytuacji- możemy wyrzucić nóż i po prostu kupić nowy. Jest to całkiem skuteczne rozwiązanie, pod warunkiem, że nóż, który się stępił  nie był drogi i generalnie świetnej jakości.

Wtedy lepiej będzie jednak wysilić się i go zaostrzyć. I tutaj świetnie sprawdza się właśnie sól. Bowiem jeśli zrobimy słaby roztwór soli tzn. na miskę wody wsypiemy 2-3 łyżeczki i włożymy tam noże na pół godziny, to po wyjęciu szybko okaże się, że ostrzenie ich będzie tak łatwe, proste i przyjemne jak nigdy dotąd!

Brzydki zapach rąk

Ten problem przeżywają najczęściej kobiety. Często bowiem w kuchni używamy czosnku czy cebuli. Może już nie tak często jednak raz na jakiś czas na pewno zdarza nam się oporządzić rybę. Niestety potem na rękach utrzymuje nam się długo nieprzyjemny dość zapach.

Może to być szczególnym problemem jeśli zarz po przyrządzeniu potrawy musimy np. przywitać gości. Jednak istnieje prosty sposób, aby sobie z tym poradzić- wystarczy przed umyciem rąk przetrzeć je lekko solą!

Warto dodać, że to nie jedyne zastosowania soli- jest ich jeszcze całe mnóstwo od prania firanek po oryginalny peeling!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze