Nalewka z wrotyczu – na co pomaga?
Zdrowie

Nalewka z wrotyczu – na co pomaga?

Każda osoba, która interesuje się naturalnymi metodami wspomagania zdrowia powinna poznać korzyści wynikające ze stosowania wrotyczu pospolitego. To ziele o wielu unikalnych właściwościach, które od setek lat znajduje zastosowanie w ziołolecznictwie. Sporządza się z niego napary, maści i nalewki. Sprawdź dlaczego warto go stosować i gdzie można kupić wytworzone z niego produkty. 

Co daje picie wrotyczu

Wrotycz to roślina dobrze rozpowszechniona w naszym kraju. Jest odporna na niskie temperatury i łatwa w uprawie. Może osiągać nawet 1,5 m wysokości. Kwiaty mają pomarańczowożółty kolor. Wrotycz ma szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie. Ma właściwości rozkurczające i antybakteryjne. Odkaża organizm i usuwa pasożyty. Co więcej, poprawia trawienie i ma działanie rozluźniające. Z wrotyczu można sporządzać napary lub nalewki, które dostępne są w tym sklepie ze zdrową żywnością: https://www.sklephildegarda.pl/.

Nalewka z wrotyczu do picia

Oryginalna nalewka z wrotyczu zawiera jedynie wino i sok z wrotyczu. Nie ma w składzie szkodliwych dodatków np. sztucznych konserwantów, które mogłyby wywoływać niepożądane skutki dla zdrowia. Ważne są również proporcje. Ilość substancji aktywnych ma zasadniczy wpływ na skuteczność produktów ziołowych. Przy zakupie należy więc sprawdzać skład. Najlepiej wybierać produkty ze sprawdzonych sklepów. 

Nalewka z wrotyczu – dawkowanie i właściwości

Nalewka z sokiem wrotyczu jest dobra przede wszystkim na problemy z układem moczowym. Jest środkiem pomocniczym przy dolegliwościach związanych z zatrzymaniem lub nieutrzymywaniem moczu. Można ją stosować również w przypadku zapalenia moczowodu i schorzeń prostaty. W trakcie kuracji zaleca się spożycie 65 ml nalewki trzy razy dziennie. Do jednej kuracji potrzeba od 4 do 8 butelek nalewki. 

Wrotycz pospolity – przeciwwskazania

Nalewka z wrotyczem nie może być stosowana przez dzieci, kobiety karmiące piersią i kobiety w ciąży. Wrotycz może wywoływać poronienia. Po spożyciu nalewki nie powinno się prowadzić pojazdów. Nie należy przekraczać dawki zalecanej do spożycia. 

Nalewka z wrotyczu do picia i inne hildegardiańskie nalewki

Wrotycz to roślina, która była doceniana przez św. Hildegardę z Bingen. Mniszka opracowała wiele receptur z wykorzystaniem dobroczynnych ziół i innych naturalnych składniróżnychków. W sklepach hildegardiańskich można więc znaleźć wiele nalewek, które, odpowiednio stosowane, mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Jedną ze sztandarowych propozycji jest nalewka z piołunem. Osoby stosujące dietę św. Hildegardy raz w roku przeprowadzają kurację piołunową, żeby pobudzić organizm do funkcjonowania po zimie i przygotować go na kolejny atak wirusów w okresie jesienno-zimowym.  Nalewka pobudza krążenie, pomaga usuwać toksyny i wspomaga funkcjonowanie jelit, usuwa złogi z naczyń krwionośnych. Popularna jest również nalewka z rzęsy wodnej. To idealna propozycja dla osób, które zmagają się z częstymi infekcjami. Nalewka polecana jest również w tak zwanych stanach przednowotworowych, kiedy następuje długotrwałe osłabienie układu odpornościowego. Nalewka z rzęsą wodną zawiera szereg innych składników: kłącze imbiru, korę cynamonu cejlońskiego, owoc pieprzu białego, ziele wrotyczu, czy też sok z liści szałwii. Połączenie tych wszystkich naturalnych składników stanowi zastrzyk energii dla organizmu, pobudza go do działania, a przede wszystkim do walki z chorobami. Do wyboru jest także wiele innych nalewek: pietruszkowa, z galgantem, z koprem włoskim czy z miętą polną.

Stosowanie nalewek ziołowych może znacząco poprawić funkcjonowanie organizmu. Należy jednak dawkować je zgodnie z zaleceniami producentów. Wybieraj tylko sprawdzone produkty, przygotowywane z naturalnych składników oraz z zastosowaniem odpowiednich proporcji. Właśnie takie produkty znajdziesz w sklepach z żywnością św. Hildegardy. 

Nalewka z wrotyczu – na co pomaga?
Nalewka z wrotyczu – na co pomaga?
Materiał partnera.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze