Canton Restaurant – kulinarna podróż do Chin

Danie - chińczyk warszawa

W weekend miałem ogromną ochotę na popularnego chińczyka, skuszony nie najgorszymi opiniami w internecie postanowiłem sprawdzić jedną z chińskich knajpek w warszawie. Odwiedziłem zatem Canton Restaurant.

Restauracja jest w warszawie na Woli, jednak nie znajduje się w przy jednej z głównych ulic, a schowana jest elegancko wyglądającym budynku pomiędzy blokami.

Canton Restaurant – pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, wygląd i wystrój lokalu typowo chiński, były wolne stoliki dostaliśmy bardzo szybko kartę.

Canton Restaurant- potrawy

Restauracja posiada szeroki wybór potraw i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dość istotne w odróżnieniu od takiego „typowego chińczyka” jest to, że zamawiamy samą potrawę, więc musimy oddzielnie dokupić ryż i surówkę.

Jedzenie jest bardzo smaczne i nie przypomina tego z szybkich barów serwujących potrawy chińskie. Mięso nie śmierdzi starym tłuszczem, dobrze doprawione, nie za pikantnie aby nie „zagłuszyć” smaku potrawy. Ryż był może troszkę za bardzo rozgotowany natomiast jeśli chodzi o surówkę to można by się troszkę bardziej postarać aniżeli podać samą kapustę polaną ostrym sosem oraz ogórka pokrojonego w paski.

Ogromnym zaskoczeniem jest to, że danie podane jest na dużym talerzu i oddzielnie w miseczce ryż oraz oddzielnie surówka.

Porcje bardzo duże i myślę, że jedną najadły by się dwie osoby.

Chińczyk Warszawa

Canton Restaurant- ceny

Jak na restauracje przystało ceny są wyższe i kumuluje się to z tym, że dodatkowo musimy dokupić ryż i surówkę, wiec cena za danie wyjdzie nam ponad 30 PLN.

Canton Restaurant- obsługa

I tutaj największy minus. Nie wybrałem się sam do restauracji i nie wyobrażalne jest dla mnie aby poddać potrawę najpierw jednej osobie a po ok. 5 przynieść ją drugiej. A to niestety miało miejsce.

Druga wpadka obsługi- zabierając talerzyki z surówkami wylało się troszkę soku na stół i nikt nie pofatygował się przechodząc kilka krotnie obok stolika aby to zetrzeć.

Podsumowując– osobiście myślę, że chyba więcej nie będę gościem tej restauracji- głównie ze względu na brak profesjonalizmu obsługi, oraz przynajmniej z mojego punktu widzenia troszkę zbyt wysokie ceny na tego typu dania.

Powyższy tekst jest tylko moją osobistą opinią

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.