Danie - chińczyk warszawa
Restauracje

Canton Restaurant – kulinarna podróż do Chin

W weekend miałem ogromną ochotę na popularnego chińczyka, skuszony nie najgorszymi opiniami w internecie postanowiłem sprawdzić jedną z chińskich knajpek w warszawie. Odwiedziłem zatem Canton Restaurant.

Restauracja jest w warszawie na Woli, jednak nie znajduje się w przy jednej z głównych ulic, a schowana jest elegancko wyglądającym budynku pomiędzy blokami.

Canton Restaurant – pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, wygląd i wystrój lokalu typowo chiński, były wolne stoliki dostaliśmy bardzo szybko kartę.

Canton Restaurant- potrawy

Restauracja posiada szeroki wybór potraw i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dość istotne w odróżnieniu od takiego „typowego chińczyka” jest to, że zamawiamy samą potrawę, więc musimy oddzielnie dokupić ryż i surówkę.

Jedzenie jest bardzo smaczne i nie przypomina tego z szybkich barów serwujących potrawy chińskie. Mięso nie śmierdzi starym tłuszczem, dobrze doprawione, nie za pikantnie aby nie „zagłuszyć” smaku potrawy. Ryż był może troszkę za bardzo rozgotowany natomiast jeśli chodzi o surówkę to można by się troszkę bardziej postarać aniżeli podać samą kapustę polaną ostrym sosem oraz ogórka pokrojonego w paski.

Ogromnym zaskoczeniem jest to, że danie podane jest na dużym talerzu i oddzielnie w miseczce ryż oraz oddzielnie surówka.

Porcje bardzo duże i myślę, że jedną najadły by się dwie osoby.

Chińczyk Warszawa

Canton Restaurant- ceny

Jak na restauracje przystało ceny są wyższe i kumuluje się to z tym, że dodatkowo musimy dokupić ryż i surówkę, wiec cena za danie wyjdzie nam ponad 30 PLN.

Canton Restaurant- obsługa

I tutaj największy minus. Nie wybrałem się sam do restauracji i nie wyobrażalne jest dla mnie aby poddać potrawę najpierw jednej osobie a po ok. 5 przynieść ją drugiej. A to niestety miało miejsce.

Druga wpadka obsługi- zabierając talerzyki z surówkami wylało się troszkę soku na stół i nikt nie pofatygował się przechodząc kilka krotnie obok stolika aby to zetrzeć.

Podsumowując– osobiście myślę, że chyba więcej nie będę gościem tej restauracji- głównie ze względu na brak profesjonalizmu obsługi, oraz przynajmniej z mojego punktu widzenia troszkę zbyt wysokie ceny na tego typu dania.

Powyższy tekst jest tylko moją osobistą opinią

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze