Podczas weekendowego pobytu w Nałęczowie postanowiliśmy z Madzią odwiedzić Karczmę Nałęczowską. Jest ona znana w tamtym regionie zwłaszcza z Kuchennych rewolucji, a więc chcieliśmy się przekonać, czy faktycznie dziczyzna jest smaczna tak jak to było powiedziane to przez prowadzącą program. No ale zacznijmy po kolei :)

Wystrój

Już po samym wejściu do karczmy rzuca się w oczy dość spora przestrzeń. Na ścianach wiszą trofea z polowań, a na podłodze leży skóra upolowanych zwierząt. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo efektownie, ale z drugiej nie wiadomo jak się zachować, czy przejść po tym, czy nie? Ogólnie klimat jest bardzo przyjemny.

Obsługa

Byliśmy tam dwa razy. Raz wstąpiliśmy tylko na grzane piwko, a drugim razem już na dziczyznę. Za pierwszym razem jeśli chodzi o obsługę, mam bardzo mieszane uczucia, bowiem kelner nie palił się zbytnio do pracy. Na wymianę wody w butelce, aby nie była z lodówki czekaliśmy dobre 5 minut.

Drugim razem było już znacznie lepiej, może dlatego że była już zupełnie inna obsługa kelnerska.

 

Jedzenie

Drugim razem skusiliśmy się na:

  • Dzika w sosie ziołowo-śmietanowym – cena: 27 zł
  • Rogue z dzika (to był zestaw promocyjny z zupą – wybraliśmy kwaśnicę, kompotem oraz kaszą)- cena: 32 zł (o ile dobrze pamiętam :) )

 

Jedzenie było bardzo dobre i dziczyzna faktycznie jest pyszna. Nie jestem ekspertem w sprawach dziczyzny, ale dzik w sosie zioło-śmietanowym był w smaku bardzo „lekki”, chociaż jak dla mnie mięso było odrobinę zbyt przesuszone, natomiast Rogue z dzika było dość ciężkim daniem, tak jak większość potraw z ciemnym sosem. W smaku były wyczuwalne grzyby, a mięso było delikatne w smaku i bardzo soczyste. Całość była podana z kaszą i do tego był dostępny bar sałatkowy, w którym każdy znalazłby coś dla siebie. Jednym słowem – jedzenie pyszne i warto tam pojechać aby spróbować dziczyzny.

 

Ceny

Ceny w Karczmie Nałęczowskiej są bardzo przystępne i pomimo, że można by spodziewać się wysokich cen ze względu na udział w Kuchennych rewolucjach to za ok. 30 zł zjemy naprawdę dobrze i dużo.

A poniżej kilka fotek:

DSC01707

DSC01712

DSC01714