Na co zwracacie uwagę, jak kupić wino przeznaczone na uroczysty obiad lub romantyczną kolację? Krąży kilka poglądów, które przeważnie, niestety, mijają się z prawdą i sprawiają, że kupimy wino, z którego bynajmniej nie będziemy zadowoleni.

Krąży zatem opinia, że drogie wino musi być dobre.

Owszem, są takie, których cena jest wysoka, bo duże są koszty pracy lub produkcji. Błędne jest przekonanie, że tylko tanie wina zawierają siarkę. Mają ją wszystkie, ponieważ uwalnia się ona samodzielnie podczas procesu fermentacji. Również dwutlenek siarki jest stosowany do konserwacji, a tradycja sięga czasów starożytnego Rzymu.

Tymczasem dobre wino to takie, które nam przypada do gustu. Możemy zetknąć się z sytuacją, w której w najlepszej intencji kupimy drogie wino i okaże się, że wcale nam nie smakuje.
Prawdą jest natomiast opinia, zgodnie z którą warto kupić wino z korkiem.

Takie wino może po prostu dłużej leżakować. Stare wina, przechowywane przez kilkadziesiąt lat, zawsze znajdują się w butelkach z korkiem.

Jeśli myślimy o naszym zdrowiu, zdecydujmy się na wino czerwone. Zawarte w nim antyoksydanty chronią przed zakrzepami i zawałem. Wino czerwone reguluje również ciśnienie, wspomaga układ odpornościowy i poprawia pracę układu pokarmowego.