Herbata to napój, bez którego wielu z Państwa nie wyobraża sobie choćby jednego dnia. W związku z tym na rynku herbat można znaleźć najróżniejsze typy herbaty. Jednakże ostatnio niebywale chętnie kupowana stała się herbata organiczna – i słusznie. Dlaczego warto ją pić? Tego oraz kilku ciekawostek dowiedzą się Państwo z artykułu.

Herbata organiczna: Jak jest pozyskiwana?

Tak naprawdę herbata organiczna nie jest pozyskiwana z odmiennej części rośliny czy innego jej gatunku. Tutaj chodzi o rodzaj uprawy, z którego pozyskiwany jest susz herbaciany.Aby herbatę można było uznać za organiczną, aż 95% jej składników musi pochodzić z upraw ekologicznych. Są to uprawy, na których nie są stosowane np. sztuczne nawozy czy techniki genetycznej modyfikacji. Stanowi to zdecydowanie ogromny atut herbaty organicznej, która jest w pełni naturalna i co za tym idzie, dobrze działa na zdrowie. 

Herbata organiczna: Jak jest pozyskiwana?
Herbata organiczna: Jak jest pozyskiwana?

A jak jest z herbatami bio? Taka uprawa jest uznawana za najbardziej wymagającą. Trzeba bowiem spełnić szereg wymagań, aby otrzymać certyfikat bio. Dodatkowo, może on zostać wycofany. W produkcji bio zakazane jest stosowanie GMO czy też promieniowania jonizującego. Należy także ograniczyć używanie sztucznych nawozów oraz pestycydów.

Matcha: Kto powinien pić tę herbatę organiczną?

Właściwości antyoksydacyjne herbaty matcha to jedne ze wskazań przekonujących do picia tego napoju. Herbata ta jest słynna przede wszystkim w Japonii już od ponad 800 lat, choć ostatnio coraz częściej jest kupowana także w Polsce. Matcha to sproszkowana zielona herbata o bogatym smaku i niemniej bogatych właściwościach korzystnych dla zdrowia. Jakich? Ouritsumatcha japońska organiczna herbata matcha posiadaw składzie witaminy A,E, B oraz C a ponadto sole mineralne. Zielona herbata matcha działa także wspierająco na odporność i ma działanie przeciwwirusowe. Jest też polecana osobom z chorobami kardiologicznymi, bowiem jej picie zapobiega miażdżycy, a dodatkowo obniża ciśnienie krwi i zapobiega powstawaniu nowotworów. Picie zielonej herbaty wspiera metabolizm podczas odchudzania i wpływa na szybszą przemianę materii itp. Warto też wspomnieć, iż istnieje matcha kulinarna, która stanowi nietuzinkowy dodatek do potraw.

Herbaty to jeden z sekretów długowieczności Japończyków. Zwłaszcza picie naturalnej herbaty organicznej, która zawiera przeciwutleniacze, np. herbaty premium matcha firmy Ouritsumatcha, pozwala zachować ciało w dobrej kondycji i zrelaksować się. Dzięki codziennemu piciu zielonej herbaty można obniżyć poziom cukru, zredukować zbędny tłuszcz, pozbyć się wodnych rodników oraz zachować równowagę organizmu. Dlatego też jest to jeden z najczęściej kupowanych produktów spożywczych, który dodatkowo obniża poziom cukru.