Grejpfruty oraz sok z grejpfrutów są ogromnym bogactwem minerałów i witamin niezbędnych dla naszego organizmu. Zawierają w sobie sporo witaminy C i beta-karotenu przez co są niezbędne w poprawie odporności naszego organizmu.

Jakie grejpfruty możemy kupić

Grejpfruty występują w kilku odmianach. Możemy kupić je w kolorze białym, różowym i czerwonym. Naukowcy dowiedli, że grejpfrut czerwony najkorzystniej wpływa na lipidy zawarte w krwi. Dla osób z wysokim  cholesterolem najkorzystniejsze jest zjadanie owocu razem z błonkami ze względu na dużą zawartość błonnika pokarmowego.

Pod tym względem lepsze jest zjadanie grejpfruta aniżeli wyciskanie soku.

Kupując owoce, zwróćmy uwagę aby miały bardzo intensywny kolor, takie właśnie grejpfruty będą miały najwięcej witamin i innych składników odżywczych. Nie powinniśmy kupować jeśli mają zbyt miękkie i zazielenione końcówki.

Grejpfruty na zdrowe i mocne serce

Potas oraz błonnik zawarty w tych owocach korzystnie wpływają na nasze serce, po pierwsze obniżają poziom cholesterolu, a po drugie zawarty w nich potas obniża ciśnienie krwi.

Grejpfruty idealne na odchudzanie

Owoce te są niskokaloryczne, a więc powinny być stosowane podczas diety. Dodatkowo zawarte w nich substancje wspomagają procesy trawienne, przyśpieszają przemianę materii i oczyszczają organizm ze szkodliwych toksyn.

Ze względu na niski indeks glikemiczny (20-25) mogą być spożywane przez cukrzyków.

 

Z tych pysznych owoców możemy przygotować wyśmienite sałatki owocowe oraz koktajle pełne witamin.