Góralski klimat, tradycja oraz zachwycająca historia, która zaczęła się w XVIII wieku. Znajdująca się na Podhalu oraz odnowiona przez rodowitych górali Karcma u Borzanka, była wybudowana w tamtym czasie jako zabytkowy Zajazd z wozownią, który za czasów lat 70′ został zabrany przez Skarb Państwa w celu utworzenia Regionalnego Muzeum Ziemi Nowotarskiej. Wyznaczone plany nie zostały zrealizowane, na wskutek czego w okresie lat 90′ właściciel, Michał Borzęcki postarał się o odzyskanie i odbudowanie posiadłości. Od tego czasu zaczęła się nowa odbudowa, która przyczyniła się do otwarcia w 2003 roku najstarszego w okolicy Zajazdu o nazwie Karcma u Borzanka.

Co serwuje szef kuchni?

Inicjatywą do stworzenia dań oraz nastroju i wnętrza była góralska tradycja. Karcma słynna jest z serwowania kuchni polskiej, a poza niebanalnymi propozycjami w menu w karcmie powinno się także skosztować między innymi Kwaśnicy Góralskiej z żeberkiem, Schabu z grilla pod oscypkiem, Placków po zbójnicku czy Baraniny w sosie własnym. Zajazd serwuje dodatkowo specjalność szefa kuchni, którym jest wyjątkowo przygotowane koryto góralskie mające w sobie tradycyjne zakąski. Lokal pamięta także, że w menu nie może zabraknąć góralskich napoi takich jak Herbaciany Grzaniec, czy Góralska Rozgrzewka. Klimat dopełniają góralskie dodatki oraz wnętrze, w którym znajdują się pamiątkowe zdjęcia okazujące budynek w dawnych latach, drewniane ciężkie stoły, tradycyjne góralskie materiały oraz zdobienia. By tradycji stało się zadość, załoga Karcmy obsługuje serwis w tradycyjnych strojach góralskich.

Poznaj prawdziwą gościnność!

Zaplanuj ważną dla Ciebie okoliczność w karcmie pełnej klimatu oraz gościnności. Obsługa Karcmy zadba o najważniejsze detale oraz nastrój Twoich gości. Zorganizuj swoje wesele, komunię lub chrzciny, gdzie możesz liczyć na okazałe menu, a także znakomite oko w doborze kwiatów lub dekoracji na Twoje przyjęcie. Restauracja w trakcie Twojej imprezy okolicznościowej, zapewnia również atrakcje dla najmłodszych Gości, przygotowując między innymi płyty z dziecięcą muzyką.

Docenione umiejętności

Trzykrotnie ogłoszona jako Regionalna Karczma Małopolski i odznaczona Medalem Pamiątkowym 650-lecia Nowego Targu. Karcma u Borzanka to wielokrotnie odznaczona restauracja w kategorii zakład gastronomiczny. Wielokrotnie pozyskiwane wyróżnienie zyskała podając niebanalny i regionalny asortyment potraw i napojów uwzględniając tradycyjne smaki oraz regionalne przepisy. Unikalne nagrody przyznano za niebanalne smaki restauracji takie jak Kwaśnica Góralska z żeberkiem wędzonym, Jagnięcinę Podhalańską czy Polędwiczki Wieprzowe z grilla według przepisu Babci Borzankowej.

Wyjątkowe miejsce na mapie Podhala

Jeśli chcesz spróbować góralskich smaków, Karcma u Borzanka to miejsce, które musisz odwiedzić! Zaznaj góralskiej kuchni oraz niezwykłej gościnności. Poczuj ten nastrój, przyjeżdżając do naszego Zajazdu u Borzanka, mieszczącego się w malowniczym Nowym Targu lub zapoznaj się z naszą ofertą na dedykowanej stronie internetowej.

Zobacz więcej na: https://uborzanka.pl/

Góralskie menu - Restauracja u Borzanka
Góralskie menu – Restauracja u Borzanka
Materiał partnera.