Gdzie warto zjeść w toruniu
Restauracje

Gdzie warto zjeść w Toruniu

Jakiś czas temu, korzystając  z dobrej pogody postanowiliśmy wybrać się z Madzia na całodzienną wycieczkę do Torunia. Trasa z Warszawy do Torunia zajmuje tylko 2,5 godziny i cały czas jedziemy autostradą :)

Toruń oprócz tego, że kojarzy się przede wszystkim z piernikami i Mikołajem Kopernikiem, to kryje w sobie także inne ciekawe miejsca, które warto odwiedzić.

Wizytę powinniśmy zacząć od spaceru po Starówce, gdzie na Rynku Staromiejski zobaczymy Ratusz Staromiejski. Następnie warto wybrać się pod pomnik Mikołaja Kopernika oraz Flisaka oraz przejść się uliczkami starówki podziwiając stare kamienice.

Ciekawymi miejscem wartym zobaczenia jest także Planetarium, a także nie może odmówić sobie spaceru po bulwarach Wiślanych :)

Ale Toruń to nie tylko zabytki, to także fajne knajpki, w których warto usiąść i zjeść pyszne jedzenie :) Przed wizytą w Toruniu postanowiliśmy poczytać trochę na temat tego, gdzie i co zjemy…. po mimo polecanych przez wiele osób restauracji z pieczonymi pierogami, my postanowiliśmy sprawdzić potrawy w restauracji Manekin.

Postanowiliśmy spróbować:

  • krem z borowików podany w chlebie – zupa była pyszna, gęsta i bardzo sycąca. Myślę, że jest to obowiązkowa pozycja w tej restauracji.
  • naleśnika z kebabem, kapustą, ogórkiem i cebulą, podanym z dwoma pysznymi sosami – 1000 wysp oraz czosnkowym.

Warto z tego miejsca wspomnieć, że takim zestawem najedzą się dwie osoby i nie zrujnuje on naszego domowego budżetu :)

Po takim obiedzie warto wybrać się na deser na pyszne lody do lodziarni Lenkiewicz.

Gorąco polecam Wam wizytę w Toruniu :)

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze