Froma Muffiniki
Sprzęt agd

Forma do muffinek

Ponieważ od jakiegoś czasu chodzą za mną muffiniki, więc obowiązkowym zakupem była forma do muffinek. Nie jestem entuzjastą pieczenia ciast i ciasteczek, ale postanowiłem spróbować. Nie będę ich przygotowywał dość często z tego powodu przy wyborze formy do pieczenia dużą rolę odgrywały opinie użytkowników oraz cena.

Zdecydowałem się na zakup poprzez jeden z portali aukcyjnych. Kierowałem się liczbą sprzedanych sztuk oraz ceną za samą formę i przesyłkę.

Ponieważ nie lubię muffinek w papierkach miałem do wyboru formy teflonowe oraz silikonowe, mój wybór padł na tą drugą. I chyba był to niestety zły wybór. Dodam tylko ze wybrałem, bo w sumie tylko taka była dostępna za przystępną cenę formę na 12 muffinek.

Jeśli chodzi o samą przesyłkę, to odbierając ją na poczcie byłem troszkę zaskoczony, forma jest silikonowa, bardzo giętka (o tym za chwilę) to była zapakowana w folię bąbelkową, spodziewałem się raczej jakiegoś kartonu, bo jeśli przesyłka została by zgięta to forma raczej by się nie nadawała do użytku.

Jeśli chodzi o samo wykonanie, to jak wspominałem wcześniej forma jest dość giętka, nie spodziewałem się, że będzie aż tak giętka, więc problemem może być wsadzanie jej do piekarnika. Jak również wyjmowanie tak aby babeczki z niej nie powypadały, myślę, że trzeba będzie skorzystać z deski do krojenia i po prostu formę z niej zsunąć i po upieczeniu wyjąć ją za pomocą wspomnianej deski.

Mając możliwość wyboru jeszcze raz, raczej dołożyłbym troszkę pieniążków i zakupił bardziej stabilną formę.

Jeśli chodzi o same Muffiniki to podzielę się z Wami opinią i przepisem jak już się zbiorę i coś w końcu upiekę.

Wiadomo o jaki portal chodzi, jednak nie będę podawał tutaj nicku użytkownika od którego forma została zakupiona. W sumie w aukcji była opisana, jednak największe zastrzeżenia mam do wysyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.