Posiadanie własnego ekspresu do kawy to nie lada przywilej, na który nie może sobie pozwolić każdy. Ekspres pozwala w szybki i skuteczny sposób wyprodukować różnorodny rodzaj kawy przez co użytkownik może cieszyć się jej smakiem kiedy tylko ze chce. Jednak posiadanie ekspresu do kawy jest również swego rodzaju obowiązkiem. Chodzi tutaj o konserwacje, czyszczenie czy kupowanie potrzebnych akcesoriów aby jego funkcjonowanie było prawidłowe. Dziś najważniejszymi akcesoriami są filtry do ekspresów, ale również odtłuszczacze, które trzeba używać regularnie. Tabletki odtłuszczające Electrolux są jednymi z najpopularniejszych na rynku i warto przyjrzeć się im z bliska.

Co daje wykorzystywanie tabletek odtłuszczających Electrolux?

Wykorzystywanie tabletek odtłuszczających Electrolux jest bardzo potrzebne dla każdego ekspresu do kawy. Istota ich użytkowania jest powiązana z właściwościami ziaren do kawy, które są bogate w substancje tłuszczowe. W trakcie mielenia kawy dochodzi do uwalniania tłuszczy odkładających się na różnorodnych częściach ekspresu znajdujących się we wnętrzu zabudowy. Jest to negatywny proces ze względu na ciągle powiększającą się ilość tłuszczu, która zaczyna w realny sposób przeszkadzać w wykonywaniu dobrej jakościowo kawy. Staje się ona mniej intensywna i mniej aromatyczna, a taki negatywny stan będzie pogarszał się do momentu odtłuszczenia ekspresu.

Drugą istotną sprawą, która jest ważna ze względu na wykorzystywanie ekspresu jest dbałość o jego funkcjonowanie i bezpieczeństwo. Nagromadzająca się ilość tłuszczu wpływa negatywnie nie tylko na jakość wykonywanej kawy, ale również jakość pracy ekspresu. Natłuszczenie sprawia, że ekspres z większą trudnością wykonuje swoją pracę co może prowadzić do wewnętrznych uszkodzeń mechanizmów mielenia kawy. Takie usterki bywają bardzo kosztowne w naprawach dlatego warto wystrzegać się ich jak ognia. Jednak wszystkie te problemy rozwiązują tabletki odtłuszczające Electrolux, które oczyszczają ekspres od środka!

W jaki sposób wykorzystywać tabletki odtłuszczające?

Wykorzystywanie tabletek odtłuszczających jest o wiele wygodniejsze niż wykorzystywanie odtłuszczaczy w formie płynnej. Ze względu na kompaktową formę tabletki profesjonalne maszyny idealnie dobrały ilość detergentu potrzebnego do oczyszczenia ekspresu. Z tego tytułu wystarczy ona na usunięcie otłuszczonej powierzchni jednocześnie nie zostając w za dużym stężeniu we wnętrzu ekspresu. Dodatkowo wykorzystywanie tabletek jest bardzo proste – wystarczy tylko wrzucić tabletkę do określonego otworu zgodnego z instrukcją ekspresu i rozpocząć proces odtłuszczania.

Profesjonaliści wskazują, że najefektywniejsze jest ustawienie określonego systemu odtłuszczania jeżeli ekspres jest wyposażony w taką opcję. Jeżeli nie po wrzuceniu tabletki można ustawić program wykonywania kawy dowolnego rodzaju, który warto przerwać w połowie. Wtedy detergent znajduje się w najważniejszych punktach ekspresu, gdzie może swobodnie działać. Aby przerwać działanie ekspresu w połowie wykonywania programu wystarczy odłączyć go od gniazdka.

Domowy ekspres do kawy – o czym należy pamiętać?
Domowy ekspres do kawy – o czym należy pamiętać?

Co ile wykonywać odtłuszczanie ekspresu?

Jedno jest pewne – odtłuszczanie ekspresu do kawy należy wykonywać w regularny sposób. Wtedy użytkownik będzie miał gwarancję, że ekspres do kawy będzie utrzymany w higienicznym stanie. Dlatego profesjonalni producenci tabletek do odtłuszczania ekspresu do kawy rekomendują, aby odtłuszczanie przeprowadzić co około 250 wykonanych kaw. Aby ułatwić sobie obliczenia warto przeliczyć ile kaw wykonuje się w ciągu dnia, a ową wartość podzielić przez 250. Tym sposobem otrzyma się indywidualną wartość dni po upływie, których powinno odtłuścić się ekspres. W praktyce wykonuje się to co około 2 miesiące.

Warto nadmienić, że wymiana filtrów do ekspresów do kawy na nowe też powinna być przeprowadzana co około 250 wykonanych kaw bądź 2 miesiące. Aby ułatwić sobie zapamiętanie warto od razu wykonywać obie te czynności zachowując własny ekspres w świetnym stanie.