Dieta owocowa
Dieta

Dieta owocowa – oczyść swój organizm

Andrea Lotti/123rf.com

Poprzez regularne spożywanie gotowych, tłustych potraw, w naszym organizmie mogą nagromadzić się szkodliwe toksyny. Oczywiście warto się ich pozbyć. Dlatego przynajmniej raz w roku powinniśmy oczyścić cały organizm. Pomoże nam w tym dieta owocowa.

Pamiętajmy, że dieta owocowa jest bardzo lekka, dlatego nie należy z niej korzystać przez dłuższy okres czasu. Trzy dni z pewnością wystarczą, aby oczyścić nasz organizm. Podczas tej diety należy spożywać tylko i wyłącznie różnego rodzaju owoce. Ich wybór jest całkowicie dowolny, wszystko zależy od naszych upodobań. Warto jednak zjeść w ciągu dnia kilka jabłek. Wspomagają one pracę metabolizmu, dzięki czemu nasz organizm z łatwością pozbędzie się wszelkich, niekorzystnych składników. Jeśli chcemy zdrowo się odżywiać, musimy oczywiście ćwiczyć. Po wysiłku fizycznym warto zjeść np. banana. Zawiera on spore ilości białka, dzięki czemu nasze mięśnie będą mogły się zregenerować. Pamiętajmy również, że wbrew pozorom niektóre owoce zawierają sporo cukru oraz kalorii. Jeśli więc szykujemy kolację, postawmy na produkty cytrusowe. Mogą to być grejpfruty, pomarańcze lub mandarynki. Są to owoce niskokaloryczne, które dodatkowo zawierają spore ilości wody. Dzięki niej szybciej oczyścimy nasz organizm.

Pamiętajmy, że dieta owocowa jest bardzo lekka, dlatego nie należy jej stosować zbyt często. Jeśli zdecydujemy się na nią przejść, zrezygnujmy z wysokiej aktywności fizycznej. Codzienny spacer z pewnością wystarczy, aby spokojnie i powoli wrócić do zdrowia.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze