Dieta na poprawę cery
Dieta

Dieta na poprawę cery

Każdy z nas chce być piękny i nieskazitelny. Przede wszystkim panie pragną wyglądać świetnie w każdym momencie, jednak w ostatnich czasach również panowie stają się coraz bardziej świadomi swojego wyglądu i potrzeby dbania o niego. Czasami okazuje się jednak, że sama pielęgnacja zewnętrzna nie wystarczy.

Stosowanie setek kremów nie daje prawie żadnych rezultatów. Wszystko dlatego, że gro z nas źle się odżywia. Coraz większej ilości osób brakuje szeregu witamin i minerałów. Czy można coś z tym zrobić? Jak powinna wyglądać dieta na poprawę cery?

Jak powinien wyglądać nasz jadłospis?

Aby mieć piękną cerę, trzeba zadbać o to, co włączamy do naszego menu. Przede wszystkim dieta powinna składać się z warzyw i owoców. Każdy z nas powinien jeść warzywa we wszystkich spożywanych w ciągu dnia posiłkach. Owoce również muszą zagościć na naszych talerzach na co dzień. Dzięki temu dostarczymy organizmowi witamin, chociażby A, C, D czy tych z grupy B. To one odpowiadają za odżywianie naszej skóry i zachowanie jej odpowiedniego kolorytu. W naszej diecie nie może też zabraknąć zdrowych tłuszczy, takich jak oliwa z oliwek, olej lniany czy olej kokosowy. Dzięki nim nasza cera będzie odżywiona, nawilżona i na długo zachowa młody wygląd.

Czego powinniśmy unikać?

W trosce o piękną cerę powinniśmy przede wszystkim wyeliminować z naszej diety potrawy, zawierające duże ilości niezdrowych tłuszczy. To one w zdecydowanej większości są odpowiedzialne za pojawianie się wyprysków i problemy z trądzikiem. Jeśli nasza dieta opiera się na tego typu potrawach, nasza skóra traci blask, zdrowy kolor i wyglądamy na zmęczonych. Pięknej cerze nie sprzyjają również cukry proste. Jeśli będziemy stosować się do wymienionych reguł, zyskamy piękną skórę, którą będziemy olśniewać otoczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.