Dieta na poprawę cery
Dieta

Dieta na poprawę cery

Każdy z nas chce być piękny i nieskazitelny. Przede wszystkim panie pragną wyglądać świetnie w każdym momencie, jednak w ostatnich czasach również panowie stają się coraz bardziej świadomi swojego wyglądu i potrzeby dbania o niego. Czasami okazuje się jednak, że sama pielęgnacja zewnętrzna nie wystarczy.

Stosowanie setek kremów nie daje prawie żadnych rezultatów. Wszystko dlatego, że gro z nas źle się odżywia. Coraz większej ilości osób brakuje szeregu witamin i minerałów. Czy można coś z tym zrobić? Jak powinna wyglądać dieta na poprawę cery?

Jak powinien wyglądać nasz jadłospis?

Aby mieć piękną cerę, trzeba zadbać o to, co włączamy do naszego menu. Przede wszystkim dieta powinna składać się z warzyw i owoców. Każdy z nas powinien jeść warzywa we wszystkich spożywanych w ciągu dnia posiłkach. Owoce również muszą zagościć na naszych talerzach na co dzień. Dzięki temu dostarczymy organizmowi witamin, chociażby A, C, D czy tych z grupy B. To one odpowiadają za odżywianie naszej skóry i zachowanie jej odpowiedniego kolorytu. W naszej diecie nie może też zabraknąć zdrowych tłuszczy, takich jak oliwa z oliwek, olej lniany czy olej kokosowy. Dzięki nim nasza cera będzie odżywiona, nawilżona i na długo zachowa młody wygląd.

Czego powinniśmy unikać?

W trosce o piękną cerę powinniśmy przede wszystkim wyeliminować z naszej diety potrawy, zawierające duże ilości niezdrowych tłuszczy. To one w zdecydowanej większości są odpowiedzialne za pojawianie się wyprysków i problemy z trądzikiem. Jeśli nasza dieta opiera się na tego typu potrawach, nasza skóra traci blask, zdrowy kolor i wyglądamy na zmęczonych. Pięknej cerze nie sprzyjają również cukry proste. Jeśli będziemy stosować się do wymienionych reguł, zyskamy piękną skórę, którą będziemy olśniewać otoczenie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze