Obiecywana od jakiegoś czasu recenzja książki „Dieta Fit” – Natalia Gacka. Autorka książki to Mistrzyni Świata, Mistrzyni Polski w Fitness Sylwetkowym.

Książka „Dieta Fit” to zbiór przepisów dla każdej osoby chcącej prowadzić zdrowy tryb życia. Książka oprócz ciekawych porad na temat zdrowego odżywia, zawiera też sporo porad dietetycznych i wskazówek w jaki sposób należy się poprawnie odżywiać.

Dalsza część książki zawiera przepisy kulinarne podzielone na poszczególne kategorie posiłków – śniadanie, obiad, kolację. Przepisy są napisane bardzo prostym i zwięzłym językiem, a najważniejszą ich wspólna cechą jest to, że przygotowane są ze składników ogólnodostępnych – nie musimy więc biegać po sklepach i szukać rzadko spotykanych składników, takich których na co dzień nie wykorzystujemy w naszej kuchni.

Oprócz informacji o sposobie przygotowania konkretnego dania, przy każdym przepisie znajdziemy również informację o wartości energetycznej oraz wartościach odżywczych danej potrawy.

Jedną rzeczą, która rzuciła mi się w oczy to brak prawdziwych zdjęć każdej z potrawy. O ile przy części przepisów znajdziemy realne zdjęcia, to już przy innych mam wrażenie pojawiły się jedynie zdjęcia z banków zdjęć – które ładnie wyglądają i jak dla mnie są zbędne.

Podsumowując, książka „Dieta Fit” jest warta zakupu i wydania ok. 35 PLN (ale jeśli poszukacie dobrze w internecie to traficie na dużo atrakcyjniejszą cenę). Książka ta zawiera całe mnóstwo prostych, dostępnych na każdą kieszeń przepisów kulinarnych i z całą pewnością na blogu znajdziecie jeszcze niejeden przepis inspirowany właśnie tą książką.