Dieta Atkinsa
Dieta

Dieta Atkinsa – kontrowersyjna?

Gdy próbujemy zrzucić „nadprogramowe” kilogramy, często próbujemy dobrać do siebie odpowiednią dietę.

Najlepiej, jeśli będzie składać się z produktów, po które prostu lubimy sięgać, a ich jedzenie sprawia nam samą przyjemność.
Dziedzina dietetyki rozwinęła się w ostatnich latach w błyskawicznym tempie. Zostało już opracowane mnóstwo diet. W ten sposób każdy z nas może znaleźć coś dla siebie.

Kontrowersyjna dieta Atkinsa

Jest to wzbudzający liczne dyskusje sposób odżywiania, który został opracowany w latach 70. XXI wieku przez amerykańskiego doktora Atkinsa. Do dnia dzisiejszego dieta Atkinsa cieszy się popularnością i ma swoich zwolenników na całym świecie. Do jej wielbicieli należą również liczne hollywoodzkie gwiazdy, za których sprawą ta dieta jest jeszcze bardziej promowana i rozpowszechniana.
Jest to metoda, dzięki której stracimy zbędne kilogramy w bardzo szybkim tempie. Zalecana jest osobom, które nie mają problemów ze zdrowiem. Zdecydowanie odradza się ją cukrzykom i tym, którzy zmagają się z chorobami układu krążenia. Ta dieta wyklucza wiele wartościowych witamin, dlatego upewnijmy się najpierw, czy nasz organizm jest wystarczająco silny, aby mógł stawić jej czoła.
Warto wspomnieć, że jest to nisko węglowodanowy sposób odżywiania, opierający się przeważnie na tłuszczach i białkach. Skutecznie wykluczamy więc wszystko, co posiada w swoim składzie dużo węglowodanów – przede wszystkim pieczywo, warzywa i owoce, cukier, słodycze oraz wyroby alkoholowe.

A czy Wy korzystacie z jakiejś diety?

 

Podstawy diety Atkinsa

 

Co jest kontrowersyjne, dieta ta polega na przyswajaniu dużej ilości tłuszczy. W swoim codziennym jadłospisie nie zapominajmy o codziennej porcji mięsa – na przykład szynki, kiełbasy, bekonu, pasztetu, kurczaka, czy wołowiny.
Zalecanie jest też jedzenie jajek, sałatek z sosami oraz śmietany. Przykładową zupą jest przygotowywany według tradycyjnej receptury, domowy rosół. Warzywa do posiłków dodawajmy tylko w umiarkowanej, symbolicznej ilości.
Główną rolę każdego posiłku powinny odgrywać tłuszcze – będzie to więc dieta idealna dla każdego, kto nie chce z nich rezygnować w trakcie odchudzania.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aldona
26 marca 2015 11:52

Dieta zdecydowanie nie dla mnie. Nie wyobrażam sobie życia bez owoców. Mięso samo w sobie nie ma żadnego smaku i szybko może się znudzić bez urozmaiceń.