Czy moda na slow food już minęła?
Różności

Czy moda na slow food już minęła?

Slow food to opozycja dla kultury fast food. Jego zwolennicy promują powolne spożywanie posiłków, delektowanie się potrawami i sięganie jedynie po produkty wytworzone w naturalny sposób. Slow food stało się powszechne już kilka lat temu. Ale czy to oznacza, że powoli odchodzi w zapomnienie?

Zdrowie zawsze w modzie

Już od kilku lat idealne ciało nie jest ciałem wychudzonym. Teraz każdy chce być „fit”, mieć mięśnie, świetną kondycję i zdrowo się odżywiać. Nic więc dziwnego, że w tę modę wpisuje się również slow food. Jedzenie przy stole, a nie przed telewizorem czy w biegu, jest bardzo korzystne dla naszego organizmu. Dzięki temu nie tylko przyjmujemy odpowiednią ilość kalorii i zmniejszamy prawdopodobieństwo częstego przejadania się, ale także sięgamy raczej po naturalne produkty, które są o wiele bardziej wartościowe i wspomagają odporność, przemianę materii oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jedząc w taki sposób możemy również uniknąć problemów z trawieniem i uczucia dyskomfortu.

Harmonijność

Równolegle do mody na bycie fit coraz więcej jest także zwolenników „harmonijnego stylu życia”. Takie osoby codziennie medytują, rozciągają się lub ćwiczą jogę, starają się raz na jakiś czas odciąć od wszystkich urządzeń elektronicznych, a także zwracają uwagę na to, co jedzą. Posiłki powinny być odżywcze i dobre dla naszego organizmu, dostarczać mu „najlepsze paliwo”, dzięki któremu przez cały dzień będziemy mieć energię oraz dobry humor. Slow food wychodzi naprzeciw wszystkim tym założeniom.

Czy moda na slow food już minęła?
pixabay.com

Sposób na złapanie oddechu

Jednym z głównych założeń slow food jest delektowanie się jedzeniem, skupienie całej uwagi na spożywanym posiłku i wyraźne odczuwanie wszystkich smaków. Dzięki temu czas śniadania czy obiadu może być chwilą odpoczynku na pełnego pośpiechu życia, które prowadzi większość z nas. Czasami w natłoku obowiązków nie sposób znaleźć choćby chwili wytchnienia. Podczas jedzenia posiłków można jednak na moment zwolnić, uspokoić się i nabrać siły na kolejne godziny. Dzięki slow food posiłki mogą być nie tylko koniecznością niezbędną do funkcjonowania, ale także miłą częścią każdego dnia.

Slow food wciąż cieszy się ogromną popularnością i to z pewnością szybko się nie zmieni. To nie kolejna moda, która szybko odejdzie w zapomnienie. Taki sposób jedzenia nie tylko wpasowuje się we wszystkie obecne lifestylowe trendy. Jest także niezwykle korzystny dla naszego zdrowia. To sprawia, że zwolennikami slow food mogą być nie tylko ci, którzy podążają za trendami, ale także te osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze