Czy zaciekawił Was temat? Jeśli tak, to musicie koniecznie przeczytać resztę wpisu :)

W ostatni weekend dzięki uprzejmości właścicieli miałem okazję spróbować pizzy z coraz popularniejszych w Polsce food trucków. Akurat tego dnia pogoda dopisała i skosztowanie pizzy wypiekanej na miejscu nie wiązało się z marznięciem i zgrzytaniem zębów.

Ćwierć pizza - pizza za 5 zł ?

Historia…

ĆwierćPizza to pierwszy, albo jeden z pierwszych w Warszawie food trucków oferujący pizzę wypiekaną na miejscu. Mieści się na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.
Został założony przez dwójkę przyjaciół zafascynowanych pizzą. Damian zrezygnował z pracy w dużej korporacji na rzecz własnego biznesu, natomiast Łukasz całe swoje doświadczenie zdobyte w pracy stara się przenieść do nowego pomysłu na życie.

Na początku food truck działał tylko w weekendy, obecnie ciepłą pizzę kupimy codziennie od poniedziałku do soboty między 12-21. Zapewne w okresie letnim godziny pracy będą wydłużone.

W ostatnim czasie został uruchomiony dowóz pizzy.

Kilka słów o pizzy…

Ćwiartki pizzy są dostępne od razu, czekają w ladach grzewczych. Natomiast czas oczekiwania na pizzę na specjalne życzenie to ok. 7 minut. Do pizzy są dostępne sosy (całkowicie za darmo).
Pizza jest puszysta, z dużą ilością składników i zawsze ciepła. Co ważniejsze jest bardzo sycąca zjedzenie dwóch kawałków w moim przypadku nie było taką prostą sprawą :)
Bardzo fajnym pomysłem jest możliwość zamówienia sobie całej pizzy, w której każdy kawałek będzie w innym smaku.

Ćwierć pizza - pizza za 5 zł ?
Ćwierć pizza - pizza za 5 zł ?

Ceny….

Muszę Wam wyjaśnić dlaczego napisałem w tytule pizza za 5 PLN. Otóż koszt jednej ćwiartki to 6 PLN, jednak kupując 2 i więcej kawałków pizzy koszt jednej ćwiartki to tylko 5 PLN.

Ćwierć pizza - pizza za 5 zł ?

Podsumowanie…

Myślę, że jeszcze nie raz będę gościem ĆwierćPizza, bo oprócz tego, że pizza jest pyszna, tania to na prawdę można się tam najeść. Jedyny minus, który zauważyłem to zbyt mało stolików, bo klientów było sporo … Z czystym sumieniem polecam Wam ten food truck :)
Więcej o nim przeczytacie na ich fanpage :)