Moi drodzy, tytułem wstępu chciałbym wspomnieć, jak już pewnie zauważyliście, że kulinarnyblog.pl odrobinę się zmienia… Znajdziecie na blogu już nie tylko przepisy kulinarne, ale również relacje z naszych podróży i odrobinę artykułów poruszających tematykę zdrowotną i lifestylową. Tak więc poniżej, krótki poradnik co warto zobaczyć w Pradze.

Praga to jedno z najpiękniejszych miast graniczących z naszym krajem, do którego warto się wybrać, jeśli liczymy na możliwość ujrzenia zachwycających budowli zabytkowych, kolorystycznego bogactwa Starego Miasta oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów. Praga jest wręcz idealna dla miłośników zwiedzania, a dodatkowo najbardziej wartościowe atrakcje turystyczne znajdują się w niewielkich od siebie odległości.

Co warto zobaczyć w Pradze?

1. Zamek na Hradczanach to największa budowla świata, będąca rezydencją prezydenta Republiki Czeskiej. Wstęp do Ogrodów zamkowych jest bezpłatny, a w celu przyjrzenia się z bliska murom obronnym, dziedzińcowi, Katedrze Św. Wita, podgrodzia oraz złotej uliczki przyjdzie nam kupić bilet wstępu. Warto zatrzymać się w Ogrodzie Waldsteina na Małej Stranie, gdzie znajduje się widowiskowa grota, kryjąca w swoim wnętrzu liczne stalaktyty oraz stalagmity.

Co niezwykłego ma do zaoferowania czeska stolica?

dsc03077

2. Dzielnica Żydowska, czyli Josefov znajduje się blisko starego miasta. Można tutaj odwiedzić Praskie Muzeum Żydowskie, cmentarz żydowski oraz najstarszą działającą synagogę w Europie, czyli Staranovę.

3. Rynek Starego Miasta i ratusz to konieczny punk podróży po Pradze. Widok z wieży ratusza staromiejskiego ukazuje tętniące życiem serce tego miasta. Tutaj też przyjdzie nam podziwiać zegar Orloja, który co godzinę pozwala turystom zobaczyć paradę mechanicznych figur. Zobaczymy tutaj także Kościół Marii Panny przez Tynem, a w centrum rynku stoi okazały pomnik Jana Husa. Wokół rynku natomiast ustawionych jest kilkanaście kamienic w stylu gotyckim i renesansowym.

Co niezwykłego ma do zaoferowania czeska stolica?