Jeśli marzy nam się idealna sylwetka i lekkość, rozważnie dobierajmy dietę, która ma nam zapewnić sukces. Jeśli będzie ona respektowała poniższe 5 zasad skutecznego odchudzania, to sukces murowany.

5 zasad skutecznego odchudzania – żadnych skrajności

Dieta musi być dobrana tak, by umożliwiała płynne przejście do odżywiania w „normalny” sposób. Najlepiej, gdyby była raczej stylem żywienia, niż tylko cudowną kuracją. Diety o bardzo małej ilości kalorii lub diety kilku składnikowe niosą ze sobą ryzyko efektu jo-jo po ich zakończeniu.

5 zasad skutecznego odchudzania – koniec przejadania

Nasze współczesne nawyki sprzyjają zjadaniu większej ilości jedzenia niż jest to nam potrzebne. Jeśli chcemy skutecznie zrzucić kilogramy, musimy ograniczyć ilość posiłków, jednak z głową. Wystarczy pięć niedużych dań w ciągu dnia, bez dodatkowych przekąsek pomiędzy nimi – te ostatnie najlepiej zastąpić wodą.

5 zasad skutecznego odchudzania – wyeliminujmy to, co szkodliwe

Jeśli chcemy schudnąć, wyrzućmy z diety wszelkie fast-foody, produkty wysoko przetworzone, sztuczne, gotowe dania, słodycze i słodkie napoje. Nie tylko zaburzają funkcjonowanie naszego organizmu, ale też zmieniają nasz smak, szczególnie te z dużą zawartością soli.

5 zasad skutecznego odchudzania – jedzmy świadomie

Planujmy posiłki i zwracajmy uwagę na to, jak jemy. Pierwsze pozwoli utrzymać nasz jadłospis w ryzach, drugie uświadomi nam ile czego tak naprawdę zjadamy. Dzięki temu z naszego menu znikną przypadkowe, niekoniecznie sycące i zdrowe produkty, a poświęcenie uwagi kompozycji i sposobowi, w jaki jemy dodatkowo pomoże w eliminacji błędów.

5 zasad skutecznego odchudzania – włączmy do diety ćwiczenia

Żadne odchudzanie nie będzie tak efektywne jak to, któremu towarzyszy zdrowa dawka ruchu. Ćwiczenia wspomagają metabolizm, dotleniają organizm i poprawiają samopoczucie, ale przede wszystkim spalają nadmiar tkanki tłuszczowej.